Relacja z Konkursu
XVIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
p.n. „Muzyka bez granic”
11 czerwca 2024r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu  w Małej Nieszawce odbył się XVIII Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej  i Młodzieżowej p.n. 'Muzyka bez granic' pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wielka Nieszawka.  Festiwal jest imprezą o zasięgu gminnym i jej celem jest integracja oraz aktywizacja dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, doskonalenie warsztatu artystycznego wykonawców, nauczycieli oraz instruktorów, a także promowanie najlepszych artystów- amatorów  z terenu naszej gminy i integracja środowiska lokalnego. Uroczystego otwarcia naszego konkursu dokonała Pani Katarzyna Streich- Wójt Gminy Wielka Nieszawka. Wśród publiczności znaleźli się również zaproszeni goście: dyrektor Przedszkola w Małej Nieszawce Pani Barbara Mrugalska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce Pani Teresa Juda, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Małej Nieszawce Pani Jolanta Telak oraz wspaniali nauczyciele, instruktorzy pracujący na co dzień z uzdolnionymi młodymi artystami.
Do konkursu zgłosiło się  45 solistów.
Kompetentne jury w składzie:  p. Maria Miłoszewicz (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Małej Nieszawce, p. Danuta Wieprzkowska (pedagog, muzyk) , p. Elżbieta Chrząszczewska (pedagog, muzyk) p. Leszek Cieślak (pedagog, muzyk) oraz Magdalena Sobecka (solistka, laureatka wielu konkursów na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzki, wojewódzkim biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretację utworu oraz kulturę sceniczną nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:
I kategoria wiekowa- 3- 6 lat
Nagroda Główna- Maja Chojnacka
I miejsce- Lucjan Żbikowski, Alicja Gołaś, Marcelina Michalska
II miejsce- Wiktoria Poszytek, Amelia Staśkiewicz, Nikodem Zalewski, Hanna Ostrzycka
III miejsce- Aleksandra Dembińska, Łucja Pawłaszek, Antonina Pacześna, Maja Niebrzegowska
Wyróżnienia otrzymali: Liliana Bulikowska, Barbara Peszyńska, Liwia Sinkiewicz, Michalina Koszucka

II kategoria wiekowa- kl. I- III
Nagroda Główna- Maja Skrabaczewska
I miejsce- Melisa Lewandowska, Łucja Grubecka
II miejsce- Antonina Wiśniewska, Gabriela Czyża
III miejsce- Martyna Koszucka, Julia Świeczkowska
Wyróżnienie otrzymali: Natalia Rezmer, Agata Adamska, Paulina Nowikowska, Zuzanna Grubecka, Julia Koszucka, Michał Nalepa, Alicja Chojnacka, Fabian Stopikowski
III kategoria wiekowa- kl. IV- VI
Nagroda Główna- Maja Garbarz
I miejsce- Aleksander Garncarek, Amelia Stopikowska
II miejsce- Hanna Wolter, Oliwia Witkowska
III miejsce- Emilia Kubik, Lena Bolewska
IV kategoria wiekowa
Nagroda Główna- Julia Polanowska
I miejsce- Nikola Wurm, Olga Gruszecka

Poziom konkursu był wysoki o czym świadczy przyznanie czterech nagród głównych w każdej kategorii wiekowej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył Wójt Gminy Wielka Nieszawka Pani Katarzyna Streich oraz jury.

Serdecznie dziękujemy szanownemu jury za obecność i wspaniałe oceny. Podziękowania składamy również sponsorom (Centrum Sportu i Rekreacji Olender, Restauracja Mamma Mia, Kuchni Edyty) i wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej imprezy. Dziękujemy Komisji Profilatyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Wielkiej Nieszawce za ufundowanie pięknych, muzycznych nagród.
Solistom gratulujemy wspaniałych wykonań i świetnych wyników.
Rodzicom dziękujemy, że wspierają swoje pociechy w rozwijaniu ich zdolności i zainteresowań. Nauczycielom, instruktorom dziękujemy za trud włożony w rozwój uzdolnień dzieci i promowanie najlepszych artystów z naszej gminy.

• konkurs